S nadváhou nebojujú len obyčajní ľudia, niekedy vie potrápiť aj hviezdy. Alebo hviezdičky – keďže Richard Hadfield v čase, keď mal nejaké to kilo navyše, ešte nijako extra známy nebol. 22-ročný spevák zažiaril v roku 2014 v súťaži Británia má talent, keď vystupoval ako jeden z členov speváckej skupiny Collabro, ktorá súťaž nakoniec aj vyhrala.

[sociallocker]Vráťme sa však späť k spomínanej obezite. Tá sa pre Richarda stala veľkým hendikepom v šoubiznise, pretože mnohí ho začínali spoznávať nie podľa mena, ale podľa jeho rozmerov. A koho by potešilo, keby pri otázke „Kto je Richard Hadfield?“ ľudia odpovedali: „Nevieš, to je predsa ten tučko!“? Pre Richarda bol vstup na hudobnú scénu impulzom k tomu, aby so sebou začal čosi robiť.

Prvý krok urobil tým, že opustil hudobnú skupinu Collabro. „To, že som odišiel zo skupiny, skutočne naštartovalo moje chudnutie, dlho som bol totiž nešťastný a všetko riešil jedlom,“ priznal spevák. A predložil aj pár číselných údajov: keď zo skupiny odchádzal, vážil takmer 115 kilogramov a jeho telo pozostávalo z 30% tuku.

Len o posilke a zdravej strave to nie je!

Po vstupe na sólovú dráhu sa Richard pustil do radikálnej premeny, ktorá pozostávala z pravidelných návštev fitka a jedálnička zostaveného odborníkmi. Dosiahol skvelý výsledok: v priebehu štyroch mesiacov zhodil 25 kilogramov! Všetkým, ktorí bojujú so svojou hmotnosťou, a sú presvedčení, že bez hodín ťažkej driny v posilňovni a drastického odriekania si dobrôt to nepôjde, odkazuje: „Prvým krokom je dosiahnuť psychickú pohodu a nastaviť sa na pravidelný režim, potom ide chudnutie samo.“

My už len dodávame, že veľmi jednoduchý návod v prípade Richarda skutočne zafungoval, jeho postava dnes pripomína figúru atléta, a darí sa mu aj v pracovnej sfére – chystá vydanie vlastného albumu a plánuje preraziť v jazze a swingu.

Takto Richard vyzeral v čase, keď začínal chudnúť

richard1

Takto na sebe zamakal

richard2

A toto je jeho výsledná podoba

richard

Porovnajte ten rozdiel

richard4

Foto: Facebook, Instagram
[/sociallocker]