Celý svet šokovala tragická správa o krviprelievaní v Afganistane, kde do pôrodnice v Kábule vtrhli neznámi muži so zbraňami. Na mieste začali okamžite útočiť na ležiace ženy a ich deti, pričom o život prišlo celkovo 24 osôb.

V nemocnici Dašt-e Barč došlo 12. mája ku krvavému masakru, pri ktorom prišli o život čerstvé mamičky a ich novorodeniatka. Ako uviedol lekár Frederic Bonnot, neznámi muži na nich útočili neuveriteľné štyri hodiny a nešetrili ani tri ženy, ktoré boli v danom momente na pôrodnej sále!

“Vrátil som sa do pôrodnice deň po útoku. Čo som tam videl ukazuje, že to bola systematická streľba do matiek. Prechádzali izby pôrodnice a strieľali na ženy v posteliach. Bolo to metodické. Steny sú pokryté projektilmi, na zemi v izbách je krv, autá sú spálené, okná rozstrieľané,” prezradil doktor. Pri nešťastí prišlo o život 24 osôb a približne 20 ďalších ľudí, prevažne pacientiek, je vážne zranených.

Ako dodal Bonnot, podľa jeho názoru bol útok cielený na matky, nakoľko útočníci vtrhli do nemocnice cez hlavnú bránu areálu, pričom iné oddelenia mali bližšie. Kým kompetentní predpokladajú, že za masakrom stojí Islamský štát, ten sa k atentátu doposiaľ neprihlásil.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<