K brutálnej vražde len 3-mesačného bábätka došlo v noci na pondelok v Brne. Polícia objavila na parkovisku v aute telo dieťatka, ktoré tam ležalo v kaluži krvi s rozbitou hlavičkou. Podozrivou zo zločinu je jeho mladá matka.

Českom otriasla brutálna vražda len 3-mesačného bábätka, ku ktorej došlo v noci na pondelok v Brne. Na parkovisku na čerpacej stanici na Hněvkovského ulici našla polícia v aute telíčko v kaluži krvi. Dieťatko malo mať rozbitú hlavu a mladá, len 21-ročná matka stála vedľa vozidla. Záchranári, ktorí dorazili na miesto činu, už pritom mohli len skonštatovať smrť.

Hroznú smrť dojčaťa pre televíziu Prima potvrdil aj hovorca polície Bohumil Malášek, ktorý uviedol, že podozrivou zo zločinu je práve matka: “Vyšetrujeme vraždu dojčaťa, ktorá sa stala v noci na pondelok v Brne. Podozrivá je 21-ročná žena, ktorá je v súčasnej dobe v policajnej cele, my sme dali podnet k návrhu na vzatie do väzby,” prezradil. Čo presne mohlo matku viesť k ohavnému činu, nateraz nie je jasné.

Skúsení vyšetrovatelia mali pritom mať problém skryť svoje emócie, keď uvideli hrôzu v aute. Žena sa zrejme pred tragédiou pohybovala v okolí ľudí bez domova. Nateraz nie je jasné, či v aute s bábätkom prespávala, alebo sa na čerpacej stanici ocitla len výnimočne. V prípade preukázania viny teraz hrozí mladej matke 20 rokov vo väzení alebo výnimočný trest.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: prima.iprima.cz │ Foto: Televízia Prima, Facebook/Zpravpdajství FTV Prima