Táto krutá poprava nádejného mladého novinára, Jána Kuciaka, ktorý bol spolu so svojou snúbenicou Martinou († 27) vo svojom dome chladnokrvne zabitý, pobúrila celé Slovensko i svet! To, čo sa stalo mladému páru, nenecháva nikoho chladným!

Ján pracoval ako horlivý reportér pre portál aktuality.sk a bol na stope obrovským daňovým podvodom, v ktorých figurovala mafia i zvučné mená vysokej politiky. Podal tiež trestné obvinenie voči vyhrážkam od pochybného podnikateľa Kočnera, ktoré pravdepodobne polícia dlhú dobu ignorovala a prehadzovala si ho z oddelenia na oddelenie, až pokým už nebolo neskoro.

Možno však toto obvinenie nehrá rolu a spojitosť s jeho vraždou sa môže spájať aj s talianskou mafiou nazývanou ‘Ndrangheta, ktorej bol na stope. Odhalil, že na východnom Slovensku sa prepierajú eurofondy, ktoré sa vylievajú naspäť do Talianska.

To, kto bol objednávateľom, či vykonávateľom tejto brutálnej popravy, snáď ukážu výsledky vyšetrovania špeciálneho tímu, ktorý sa už formuje z rozličných zložiek výkonných orgánov a v hre je i astronomická odmena pre toho, kto prinesie do tohto smutného prípadu svetlo. Jedno je však isté…

Páchateľom tohto ohavného skutku bol s vysokou pravdepodobne profesionál! Svedčia o tom stopy i úkladne prevedená dvojitá vražda. Podľa výpovede polície, vrah zanechal na mieste činu pri mŕtvych telách i desivý odkaz, ktorý sa dá chápať ako ostré varovanie!

Podľa informácií Nového Času malo ísť o demonštratívne položené náboje, ktoré boli naaranžované pri telách zastrelených obetí.

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu, našli zastrelených vo svojom dome vo Veľkej Mači (okr. Galanta). Ten kúpili len prednedávnom a poctivo pracovali na jeho renovácií. Spoločnej budúcnosti v ňom sa už bohužiaľ nedočkali. Namiesto radosti a šťastia v ňom stretli svoju smrť!

Zdroj: aktuality.sk, cas.sk | Foto: facebook, pixabay