Počas uplynulého štvrtku došlo v českom Brne k otrasnej tragédií. 80-ročnú babičku uškrtil rukami jej vlastný vnuk. Dôvod ohavného zločinu je pritom viac ako smutný.

Uplynulý štvrtok došlo v bytovke na Jandáskovej ulici v Brne k obrovskej tragédií. 80-ročná dôchodkyňa si užívala jeseň svojho života, keď ju prišiel navštíviť 20-ročný vnuk. To však ešte netušila, že jeho príchod nie je priateľský a mladík si naplánoval ohavný zločin.

Vnuk závislý na pervitíne a hracích automatoch bol odhodlaný zobrať starej žene všetko, čo malo cenu. Ak by sa bránila, bol dokonca ochotný vziať babičke i život. Tak sa aj stalo a muž ju uškrtil holými rukami. Na to, že s babkou asi nie je niečo v poriadku, prišiel jej syn, keď sa k nej nemohol pri dverách dozvoniť.

Zavolal preto políciu, ktorá potvrdila jej násilnú smrť: „Obhliadkou bolo zistené, že zomrela násilnou smrťou, a to uškrtením. Kriminalisti rozbehli pátranie a v sobotu zadržali muža, ktorý sa k činu doznal. Teraz sedí vo väzbe,“ uviedol pre Blesk hovorca juhomoravskej polície Leoš Tržil. Vnuk mal po vražde babičky predať časť zlata a za peniaze si kúpil pervitín, kým 6-tisíc korún prehral v automatoch. Napokon investoval aj do oblečenia. Aktuálne mu hrozí basa na 15 až 20 rokov, no vylúčiť sa nedá ani výnimočný trest.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Polícia ČR