V susedných Čechách došlo k desivému incidentu, ktorý vyvoláva mnoho otázok. Po útočníkovi, ktorý je žiakom základnej školy, bolo dokonca vyhlásené pátranie, keďže po útoku na kamaráta a jeho mamu utiekol.

V noci z utorka na stredu (28. apríla) došlo k nečakanému útoku v Prahe, konkrétne v Dolních Chabrech, kedy 14-ročný chlapec pobodal svojho kamaráta a jeho mamu priamo v ich dome. Následne sa vydal na útek. Momentálne nie je jasné, či sa do domu vlámal alebo mal prenocovať u spolužiaka.

Žena aj s jej synom boli prevezení do nemocnice, pričom majú obaja vážne zranenia a o ich zdravotnom stave momentálne nie sú ďalšie informácie. Muži zákona okamžite zahájili pátranie, a dokonca bol po mladom útočníkovi vyslaný aj vrtuľník.

Celý prípad prevzali kriminalisti špecializujúci sa na vážnejšiu násilnú trestnú činnosť. Obávali sa, že chlapec môže byť zranený alebo aj ozbrojený. Je to iba pár minút, čo došlo k zlomu. ,,Ďakujeme verejnosti za pomoc pri pátraní po dieťati v ohrození. Hľadaný bol nájdený,“ uvádza sa na facebookovej stránke českej polície, ktorá sa bližšie k vyšetrovaniu nechcela vyjadrovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tn.nova.cz  |  Foto: FB/Policie ČR, TV NOVA