K brutálnemu prípadu došlo v pondelok v okrese Košice-okolie v Čani. Len 15-ročné dievča mal popoludní v areáli zimného štadióna znásilniť ešte mladší chlapec. 13-ročný páchateľ pritom ešte nie je trestno-právne zodpovedný, a tak je otázne, ako bude polícia postupovať.

V Košiciach v časti Čaňa došlo v pondelok k brutálnemu prípadu. Ako informuje Korzár, na zimnom štadióne mal v pondelok popoludní páchateľ znásilniť len 15-ročné dievča. Ešte zarážajúcejšie je, že skutok mal vykonať 13-ročný chlapec.

Krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová potvrdila, že vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru Košice-okolie už vykonáva potrebné procesné úkony. Mladistvého páchateľa zo základnej školy pritom chytili v priebehu niekoľkých hodín po vykonaní skutku, pričom znásilnená je zverenkyňou detského domova.

Je otázne, či sa však môže postaviť pred súd, keďže nie je trestne zodpovedný, a či môžu byť vyšetrovaní jeho zákonní zástupcovia. Polícia vzhľadom k citlivosti prípadu a veku poškodenej osoby neposkytne bližšie informácie, no prízvukuje, že spolupracuje s Úradom práce sociálnych vecí a rodiny.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: kosice.korzar.sme.sk | Foto: FB/Polícia SR – Košický kraj