Opozícia dlhé mesiace tvrdí, že v koalícií panuje chaos a neustále hádky. Žiaľ, najnovší nápad Boris Kollára iba potvrdzuje, že medzi ministerstvami je čoraz väčší zmätok. Narazil však na Richarda Sulíka, ktorý ho hneď vyviedol z omylu.

Udalosti spojené so zadržaním vyšetrovateľov NAKA boli poslednou kvapkou, ktorá vyvolala na politickej pôde hotové zemetrasenie. Aj z tohto dôvodu bola vytvorená odborná pracovná skupina, ktorá má prinavrátiť dôveru v súdnictvo a políciu, pričom sa má zaoberať kontroverznými kauzami.

Boris Kollár bol medzi prvými politikmi, ktorí kritizovali vznik tejto skupiny. Podľa jeho slov nebude podporovať vytvorenie tzv. druhej mafie, a taktiež vyhlásil, že strana Sme rodina sa nebude zúčastňovať na stretnutiach tejto pracovnej skupiny.

O to viac prekvapil, keď pred pár dňami oznámil, že s ministrom práce Milanom Krajniakom plánuje zriadiť pracovnú skupinu, ktorá bude riešiť zvyšovanie cien energií a potravín, a dokonca dôsledky pre občanov. ,,Máme tu veľa ľudí, ktorí sú už dnes v energetickej chudobe, a ľudí, ktorí si ledva kupujú základné potraviny,“ povedal nahnevane na tlačovej konferencií.

Správa o novej pracovnej skupine prekvapila a zrejme aj pobavila Richarda Sulíka, keďže projekt takéhoto typu už dávno existuje. „Pracovná skupina na riešenie cien energií je zriadená a jej súčasťou je okrem ministerstva financií, nezávislého ÚRSO aj predseda vlády Eduard Heger. Spoločne sa zaoberáme zmiernením dosahu rastu cien energií v celej Európe. Pán Kollár je srdečne pozvaný, najbližšie zasadáme v pondelok,“ odkázal minister hospodárstva svojmu koaličnému partnerovi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Sme rodina  |  Foto: YT/HNtelevízia, SME, FB/Úrad vlády SR