Nedávno sa v meste Nitra uskutočnil florbalový zápas, počas ktorého došlo k vážnemu konfliktu medzi súpermi. Jeden z nich napokon skončil v nemocnici, pričom musí podstúpiť operáciu. Útok mladého športovca tak môže vážne ohroziť jeho hokejovú kariéru.

7. decembra sa uskutočnil západ medzi Strednou športovou školou Nitra a Gymnáziom Zlaté Moravce v rámci Majstrovstiev Nitrianskeho kraja vo florbale. Počas zápasu došlo k hrubému zákroku, do ktorého boli zapojení hokejisti Ondrej Molnár a Adam Sýkora, ktorého draftoval New York Rangers.

Ako uvádza portál Šport.sk, na konci zápasu mal byť Adam nedovolene atakovaný, v dôsledku čoho došlo k fyzickému stretu tímov. Práve vtedy mal 17-ročný Ondrej udrieť päsťou do tváre jedného zo súperov, pričom mu spôsobil tri zlomeniny v sánke a vybitie zubov. Zranený mladík bude musieť v najbližších dňoch podstúpiť operáciu. Celý prípad už začala vyšetrovať aj nitrianska polícia, ktorá sa zaoberá prečinom výtržníctva v súbehu s ublížením na zdraví. Talentovaný hokejový reprezentant dokonca čelí trestnému stíhaniu. Okolnosti celého incidentu sú momentálne predmetom vyšetrovania. Športovec bol po konflikte odvezený na policajnú stanicu, kde bol vypočutý mužmi zákona.

Na zverejnené informácie zo zápasu už zareagovala aj Stredná športová škola v Nitre, ktorá v oficiálnom stanovisku uviedla, že prvý úder dostal do tváre práve Molnár, ktorý útok opätoval. V zápale boja mal však použiť neprimeranú silu, v dôsledku čoho došlo k vážnemu zraneniu protihráča. Zainteresovaní hokejisti sa musia 12. decembra hlásiť na záverečnom zraze slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov, kde sa zrejme bude riešiť ich ďalšia účasť na Majstrovstvách.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sport.aktuality.sk, tvnoviny.sk | Foto: FB/Ondrej Molnar, Michal Runák | Video: FB/Michal Runák