Brutálny útok na strednej škole: Študent zabil učiteľa mačetou!

Dátum:

V posledný marcový deň došlo na pôde stredného odborného učilišťa ku krvavému útoku, v dôsledku čoho zomrel jeden z učiteľov. Je desivé, že skonal rukou študenta, pričom ten sa rozhodol pre vražednú zbraň, ktorou bola mačeta. Zranenia pedagóga boli natoľko závažne, že im podľahol priamo na mieste činu.

K násilnému útoku došlo v priestoroch stredného odborného učilišťa v pražskej časti Michle. Študent 3. ročníka nečakane zaútočil na učiteľa, ktorý útok neprežil, mačetou. Páchateľ pustil vražednú zbraň na zem a utiekol z miesta činu. Niekoľko hodín po ňom pátrali stovky policajtov a do hľadania po mladíkovi bol nasadený aj vrtuľník.

Páchateľa mali už muži zákona zadržať a momentálne sa má podrobovať výsluchu. Podľa dostupných informácií malo k útoku dôjsť v kabinete obete počas prestávky. Vraždeniu mala predchádzať hádka medzi 19-ročným mužom a pedagógom, no nie je známe, aký bol dôvod ich konfliktu.

Učitelia i študenti sú vydesení, v dôsledku čoho sa riaditeľ školy Karol Dvořák rozhodol zrušiť vyučovanie počas dnešného dňa (1. apríla). ,,Útok v škole je nočnou morou každého učiteľa, rodiča, žiaka. Bohužiaľ sa jeden taký dnes (31. marca) odohral v Prahe. Úprimnú sústrasť pozostalým,“ zareagoval na sociálnej sieti český minister vnútra Vít Rakušan.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: blesk.cz, Twitter/Policie ČR  |  Foto: TV JOJ, TV NOVA

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...