Pri obci Richnava v okrese Gelnica došlo v stredu večer k brutálnemu útoku štyroch detí na staršiu ženu. 60-ročná pani skončila s ťažkými zraneniami v nemocnici. Chlapcov zadržala polícia.

V stredu podvečer došlo pri obci Richnava v okrese Gelnica k útoku, aký nemá obdoby. 60-ročná žena kráčala po ulici, keď ju prepadli štyria mladíci: “Na miesto boli okamžite vyslané policajné hliadky, ktoré po príchode na miesto našli poškodenú 60-ročnú ženu s rozsiahlymi zraneniami, ktorej až do príchodu záchranárov poskytli predlekársku prvú pomoc, a získali informácie o popise a možnom pohybe podozrivých osôb,” uviedla hovorkyňa KR PZ v Košiciach Lenka Ivanová.

Brutálny útok začal 13-ročný Erik, ktorý ženu zozadu fyzicky napadol, následne pokračoval 14-ročný Jaroslav, ktorý ženu opäť sotil a šliapol jej na ruku. Keďže sa nachádzala na moste, pustila sa a spadla z 3-metrovej výšky. Jaroslav aj po páde niekoľkokrát skočil na jej telo. Žene ukradli mobilný telefón a veci, ktoré mala pri sebe. 11-ročné dieťa sa prizeralo a dávalo pozor, či niekto neprichádza.

Mladíci následne ušli do blízkej osady, no rozhodli sa vrátiť s ďalším kamarátom, aby ešte raz skontrolovali, či u ženy neostalo niečo cenné. V tomto okamihu ich zachytila polícia, ktorá ich eskortovala na oddelenie. Tam u chlapcov našli odcudzené predmety patriace úbohej žene. 14-ročný Jaroslav, ktorý sa už v minulosti dopustil trestnej činnosti, bol obvinený z obzvlášť závažného zločinu lúpeže a hrozí mu odňatie slobody na 10 až 15 rokov (v prípade mladistvých sa sadzba znižuje na polovicu).

Preskúmaní budú aj rodičia mladistvých, ktorí môžu byť podozriví z ohrozovania mravnej výchovy mládeže. Ostatní maloletí boli prepustení, keďže nie sú trestne zodpovední. 60-ročná skončila bola prevezená do nemocnice s ťažkými zraneniami. Z tých sa bude zotavovať minimálne 42 dní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach │ Foto: Facebook/Polícia SR – Košický kraj