Súčasný premiér Eduard Heger sa v stredu pred rokovaním vlády postavil pred novinárov a avizoval správy, ktoré zrejme potešia mnohých Slovákov. Je totiž možnosť, že už onedlho by sa mohol skončiť lockdown, hoci všetko bude závisieť od vývoja situácie v krajine.

Eduard Heger, ktorý sa hneď po otvorení prevádzok vybral ku kaderníkovi, pred dnešným rokovaním vlády uviedol, že existuje možnosť, že 28. apríla by už na Slovensku nemuselo platiť žiadne obmedzenie pohybu. Aktuálne nie je žiadny z okresov v čiernych farbách, no všetko bude závisieť od vývoja pandemickej situácie v krajine.

Nedá sa to vyhodnotiť zo dňa na deň, keďže máme ešte pomerne vysoké niektoré čísla, napríklad počty hospitalizovaných pacientov v nemocniciach, aby sme mohli rázom vypnúť všetky opatrenia,” dodal. Je tak stále možné aj to, že núdzový stav sa ešte predĺži o ďalších 20 dní.

Cieľom je pritom pripraviť pandemický zákon už do konca mesiaca, aby mohol byť predložený do parlamentu, pričom by teoreticky mohol nahradiť zákon o núdzovom stave a odsúhlasiť sa v skrátenom legislatívnom konaní. V tom prípade by skončili všetky obmedzenia pohybu: „Vedieme o tom diskusiu, akým spôsobom toto vyriešiť, pretože to môže byť vážny zásah,“ uviedol. Nateraz sa stále riadime schváleným Covid automatom a zákaz vychádzania je naďalej platný.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNonline │ Foto: FB/Eduard Heger – predseda vlády SR