Igor Matovič ako premiér SR využíval, pochopiteľne, opancierovanú limuzínu so šoférom, ako aj ochranku. Tieto služby, ktoré prideľuje ministerstvo vnútra, sa však v týchto dňoch mali ministrovi oficiálne skončiť. Roman Mikulec rozhodol o tom, či sa ochranka pre politika predĺži.

Expremiér využíval ako hlava slovenskej vlády okrem opancierovanej limuzíny so šoférom aj osobnú ochranku, ktorá ho sprevádzala na každom kroku. Po tom, ako ho na poste premiéra vystriedal Eduard Heger, ostala Matovičovi limuzína aj šofér, no v týchto dňoch mal prísť o výhody ochranky.

Ministerstvo vnútra, ktoré o dôvodoch na jej poskytovanie rozhoduje, však pred časom vyhodnotilo, že minister financii potrebuje zvýšenú bezpečnosť aj naďalej. Nebolo totiž žiadnym tajomstvom, že expremiérovi sa mali viacerí vyhrážať nepeknými slovami.

Zdá sa, že tieto skutočnosti pretrvávajú aj naďalej, pretože Roman Mikulec rozhodol o predĺžení ochranky pre Matoviča aj na ďalší mesiac. Dôvodom má byť bezpečnostné riziko a ohrozenie života a zdravia. Informáciu pre TA3 potvrdil tlačový odbor kancelárie ministra vnútra: „Po uplynutí tejto doby sa bezpečnostná situácia a zaisťovanie dočasnej ochrany prehodnotí,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TA3 │ Foto: FB/Igor Matovic