Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva o režime na hraniciach sa nepozdávala opozícií, ktorá ju napadla a podala podnet na Ústavný súd. Ten rozhodol o tom, že účinnosť časti vyhlášky pozastavil. K situácií sa vyjadrila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. 

Ústavný súd rozhodoval o podnete, ktorý podala opozícia. Zaoberal sa totiž vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva, ktorá upravuje súčasný režim na hraniciach. Tá sa nepozdávala ani Robertovi Ficovi, ktorý kvôli nej adresoval ostrý odkaz prezidentke Zuzane Čaputovej.

Súd napokon na neverejnom zasadnutí podľa Hospodárskych novín rozhodol tak, že účinnosť časti vyhlášky pozastavil. Detaily však nie sú celkom zrejmé a v tom duchu zareagovala aj súčasná ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, ktorá si ešte potrebuje dokument preštudovať.

Je však presvedčená, že rozhodnutie súdu o pozastavení časti vyhlášky sa v praxi podľa všetkého neprejaví. Predtým, ako podá ďalšie informácie, si však plánuje prečítať odôvodnenie súdu. „Dňa 2. augusta sa však končia výhody pre zaočkovaných prvou dávkou, takže je otázne, ako sa rozhodnutie ÚS SR prejaví v praxi,“ uviedla pred novinármi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: hnonline.sk │ Foto: FB/Mária Kolíková, YT/SME