Pápež František má prísť na Slovensko už o pár dní, pričom sa nedávno musela vláda zaoberať prísnymi protipandemickými opatreniami. Organizátori jeho cesty po krajine majú však veľké obavy, že situácia sa môže veľmi rýchlo zvrtnúť.

Slováci môžu prominentnú návštevu očakávať už 12. septembra, pričom tu pápež František pobudne ďalšie štyri dni. Na zabezpečenie všetkých príprav musela vláda vyčleniť viac ako 5,4 milióna eur, a taktiež rozhodla, že verejných stretnutí sa môžu zúčastniť iba zaočkovaní ľudia. Posledné údaje uvádzajú, že hlavu katolíckej cirkvi chce naživo vidieť okolo 33-tisíc ľudí. Publicista Juraj Hrabko sa domnieva, že ide o nízke číslo, ktoré je spôsobené niekoľkými faktormi.

Podľa jeho slov si ľudia často nechávajú veci na poslednú chvíľu, a taktiež je zrejmé, že ani príchod pápeža nepresvedčil našincov, aby sa dali zaočkovať. Hrabko sa obáva, že vláda bude musieť zmeniť rozhodnutie o prítomnosti iba ľudí, ktorí absolvovali vakcináciu. ,,Ak tak neurobí, hrozí nám blamáž. Pre mňa je nepredstaviteľné, že by bola návštevnosť pápeža za tri dni na Slovensku menšia, ako za tri hodiny v Maďarsku,“ povedal v diskusnej relácií Týždeň v politike.

Publicista dokonca upozornil, že sa nedá úplne vylúčiť ani scenár, kedy pápež na Slovensko nedorazí. Dôvodom má byť jeho zdravotný stav vzhľadom na vek, keďže v decembri oslávi 85. narodeniny. Taktiež je ťažko predvídateľný vývoj pandémie, ktorý môže značne narušiť plány Svätého Otca.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: teraz.sk  |  Foto: FB/Zuzana Čaputová, Twitter