Ilustračná foto

Pavel zostal šokovaný, keď zbadal sám seba na škatuľke od cigariet. Jeho známi si po zhliadnutí obrázku mysleli, že je už mŕtvy. 

Už pár mesiacov sa na škatuľkách cigariet okrem výstražných nápisov objavujú aj odpudzujúce obrázky. A práve na takom sa spoznal Pavel (53) z českých Bučovic, informuje Blesk. „Fajčenie spôsobuje mŕtvicu a zdravotné postihnutie,“ znie popis pri obrázku cigariet, ktoré sa predávajú aj u nás. Rôzne druhy značiek, na viacerých sa však objavuje rovnaká tvár, pričom Pavel tvrdí, že je to on.

Pavel hovorí, že fotografia bola pravdepodobne zhotovená ešte v roku 2004, keď ležal v nemocnici. Nemal však mŕtvicu, ako znie obrázok pri jeho fotografii. Pavel pracuje ako montér a zranil sa vtedy pri stavbe strechy. Zo šiestich metrov spadol priamo na hlavu. Bol vraj zázrak, že sa lekárom podarilo zachrániť mu život. Ležal v nemocnici v Českých Budějoviciach, neskôr vo Vyškově. Pavel pre Blesk povedal, že si myslí, že fotografia vznikla práve v čase, keď bol v nemocnici v Českých Budějoviciach napojený k hadičkám a prístrojom.

Spôsobuje mu to viaceré komplikácie a nepríjemnosti. „Oni zo mňa na tých cigaretách urobili mŕtvolu. Pokiaľ dobre počítam, spoznalo ma na tej fotke pekných pár stoviek ľudí. Volajú mi aj odinakiaľ, nielen z Bučovic. Veď ja som celý život jazdil na montážach po celej republike,“ sťažuje sa muž z Česka.

Je otázne, či je na fotografii skutočne tento muž alebo iba jemu veľmi podobný. Objavilo sa už totiž viacero mužov, ktorí tvrdia, že na fotografii sú oni.

Zdroj: blesk.cz | Foto: en.wikipedia.org