Peter Pellegrini dnes odovzdal dokumenty Metodovi Špačekovi, vedúcemu Kancelárie prezidenta Slovenskej republiky. Viac ako 302 800 ľudí malo vyjadriť podpismi za predčasné voľby podporu Petrovi Pellegrinimu za mimoparlamentnú stranu Hlas-SD, pričom prezidentka oznámi ďalšie kroky po preverení ústavou predpísaných kritérií.

Referendum by sa tak malo uskutočniť najneskôr 90 dní od jeho vyhlásenia. Lídri akcie Smer-SD, Hlas-SD a SNS zozbierali podpisy a Konfederácia odborových zväzov Slovenskej republiky celú akciu podporovala. Parlamentné voľby by sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou mali konať do 180 dní odo dňa vyhlásenia referenda.

Peter Pellegrini s členmi mimoparlamentnej strany Hlas dnes po troch mesiacoch zbierania podpisov odovzdali hárky prezidentskému palácu. Ich celkové množstvo, vďaka ostatným aktérom petície, malo presiahnuť počet takmer 600 000 podpisov! „Od dnešného dňa je osud referenda v rukách pani prezidentky Slovenskej republiky a v prípade, že referendum, a ja si veľmi želám a pevne verím, že referendum bude vypísané, je to v rukách len a len občanov tejto krajiny. Pretože len oni rozhodnú, či sa referenda zúčastnia, len oni rozhodnú, ako sa v referende vyjadria a len svojou účasťou rozhodnú, či referendum bude alebo nebude platné. Nie je to referendum politických strán,“ prihovára sa na tlačovej konferencií Peter Pellegrini.

Následky, ktoré by spôsobilo rozhodnutie Zuzany Čaputovej o nevyhlásení referenda, by podľa Petra Pellegriniho spôsobilo v ľuďoch nedôveru v predmetný Úrad. Takúto hroznú, nenávidenú vládu občanmi Slovenskej republiky sme tu ešte v histórií nemali,“ dodáva líder mimoparlamentnej strany Peter Pellegrini. Viac nájdete vo videu nižšie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia | Video: streamable.com | Foto: IG/peter_pellegrini, rober.fico, YT/HNtelevízia