Po ruskej invázii na Ukrajinu došlo k viacerým škrtom vo vysielaní práve ruskej kinematografie. Náhlu stopku dostala aj ikonická rozprávka Máša a medveď, a tak mnohých divákov zaujíma práve osud vianočných legiend počas tohtoročných sviatkov.

Medzi kultové ruské filmy patrí aj obľúbený Mrázik. Toho mohli Slováci sledovať pravidelne počas Štedrého dňa na televízii Markíza, pričom si väčšina z nás nevie Vianoce bez príbehu o dobrosrdečnej Nastenke ani len predstaviť.

Práve preto mnohých poteší rozhodnutie obľúbenej televíznej stanice o prípravách decembrového programu. Podľa informácií magazínu Mediaboom.sk sa i tento rok môžeme tešiť na tradičné filmy, pričom svoje miesto nestratí nielen Mrázik, ale ani fantasy hit Dračia nevesta (Legenda o drakovi), Rozprávková cesta koníka Hrbáčika či tohtoročná ruská premiéra s názvom Posledný bohatier: Koreň zla. 

Iná situácia avšak nastane v prípade stanice JOJ, ktorá sa rozhodla ruskú kinematografiu presunúť najmä na vedľajší kanál JOJ Plus. Práve tam si budú môcť diváci pozrieť i animovanú rozprávku Snehová kráľovná, tú počas uplynulých rokov sledovali na hlavnej stanici prevažne v ranných hodinách.

Zdroj: Mediaboom.sk | Foto: Wikipedia, Pixabay, Twitter