Vianoce sa pomaličky blížia a mnohí sa pýtajú, či nás na Štedrý deň navštívi aj Perinbaba. To, či sa môžeme tešiť na snehovú nádielku alebo blato, potvrdili meteorológovia. Tí rovnako vyslovili prognózy na celú zimu.

Vianoce sú predo dvermi a Štedrý deň sa nezadržateľne blíži. Hoci sneh ešte nedorazil do všetkých kútov Slovenska, každú chvíľu sa to môže zmeniť. Podľa meteorológov ale máme očakávať, že od polovice decembra sa ešte oteplí.

Na Slovensko totiž začne prúdiť teplejší vzduch a teploty sa môžu vyšplhať až na 10 stupňov, miestami dokonca aj na 15 stupňov. Toto neobvyklé teplo tak prispeje aj k počasiu priamo počas Vianoc. 23. decembra by sa napokon malo ochladiť po príchode studeného frontu.

Odborníci varujú, že ide len o predbežný odhad, no všetko nasvedčuje tomu, že zrážky pred Vianocami sa zmenia i na sneženie. Keďže teploty sa budú pohybovať od 0 do 6 stupňov, tam kde prevládnu vyššie teploty, sa pripravte skôr na dážď. Na území, kde sa podarí udržať teploty na nule alebo tesne pod ňou, však privítajú vianočný sneh, ktorý poteší výškou zhruba 300 až 400 m n. m. Zároveň ale dodávajú, že aj keď môže zasnežiť, na vytvorenie snehovej pokrývky radšej zabudnite.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: imeteo.skFoto: Facebook/www.iMeteo.sk, Pixabay