Tento ročník ankety Český slávik sa zrejme zapíše do čiernej kroniky tohto prestížneho udeľovania cien na českej hudobnej scéne. Po šokujúcom zistení totiž začali víťazí hromadne vracať svoje ocenenia! Čo sa to deje?

Všetko odštartovala skupina Kabát, ktorá sa vzdala svojho slávika, po tom, čo sa jej protagonisti dozvedeli, že so spočítaním hlasov nebolo všetko v poriadku a výhlásené výsledky tejto prestížnej ankety nie sú dôverihodné.

Za všetkým je totiž nezapočítanie hlasov pre skupinu Ortel a jej speváka Tomáša Ortela, ktoré agentúra Musica Bohemica vylúčila z hlasovania, kvôli nepovolenému ovlyvňovaniu na sociálnej sieti Facebook.

K vzbure sa pridal aj Michal David, ktorý vrátil striebornú sošku. Dozvedel sa totiž, že keby započítali Ortelovi hlasy, on by skončil tretí a strieborný slávik by mal patriť práve diskvalifikovanému Ortelovi.  

,,Práve som obdržal správu, že Tomášovi Ortelovi prišlo 31 086 hlasov. Idem preto vrátiť strieborného slávika agentúre Musica Bohemica. Bohužiaľ, tento incident vrhol na anketu Český slávik pochybnosť a poškodilo to anketu ako takú. Ja teda prijmem bronzového slávika, keďže keby som ho odmietol, sklamem tým mojich fanúšikov, ktorí mi poslali hlas,“ napísal denníku Blesk Michal David. ,,Podľa usporiadateľa konal Ortel proti pravidlám ankety tým, že na svojom profile ovplyvnil 50-tisíc adresátov, komu majú a nemajú posielať hlasy. To je vec organizátora, nie moja. Ja musím rešpektovať skutočný počet hlasov,“ dodal.

Toto sú skutočné výsledky hlasovania! 

Skupina:

Ortel 36 146

Kabát 31 072

Chinaski 18 783

Spevák 

Karel Gott 40 529

Tomáš Ortel 31 086

Michal Dávid 17 993

No každopádne týmto počinom utrpela prestížnosť tejto populárnej diváckej ankety a nad jej budúcnosťou začínajú vysieť otázniky.

Zdroj: blesk.cz, facebook  | Foto: facebook