Azda odvždy si ľudia predstavovali budúcnosť. Behom 20. storočia sa dokonca v niektorých školách uchovávala tradícia, že majú žiaci nakresliť alebo napísať, ako si predstavujú trebárs rok 2000. Bolo natočených množstvo filmov alebo napísaných kníh o budúcnosti.

Avšak čas letí, nezastaví sa ani na jedinú sekundu. Tým by bol v podstate narušený časopriestor, aký poznáme.

Predstavte si rok 2050. Zdá sa vám táto predstava kvázi bizarná? Áno, mnohí si sotva vedia predstaviť, že je rok 2050. To je aspoň pre niektorých doslova futuristická predstava. Ale ako ďaleko je tento “vzdialený rok”?

Pri predstave, že už takto o rok si budeme môcť povedať, že 1. január 2050 je vlastne na časovej osi bližšie ako 1. január 2000, možno niekomu naskočia zimomriavky.

Každopádne, realitou dnes je to, že rok 2050 je bližší ako rok 1993, keď vzniklo samostatné Slovensko. A dokonca nedávno skončený rok 2023 bol prvý, o ktorom možno povedať, že bolo od neho bližšie do “futuristického” roku 2100 ako ku koncu 2. svetovej vojny.

KTak či onak sa dá povedať, že aj my teraz už vlastne žijeme v budúcnosti, veď pre mnohých bol aj rok 2000 “budúcnosťou” a trebárs v mimoriadne úspešnej filmovej trilógii z 80tych rokov Návrat do budúcnosti bola budúcnosť rok 2015.

Zdroj: Hitky | Foto: Depositphotos