Ničivé tornádo, ktoré sa nekompromisne prehnalo južnou Moravou a zdrvujúco zničilo príbytky a majetky jej obyvateľov, otriaslo susedným Českom. Katastrofa má podľa najnovších informácií už aj potvrdený počet hospitalizovaných a je známy i počet obetí. Slovenský hasičský a záchranný zbor taktiež podávajú pomocnú ruku a oba národy sa zapájajú do finančnej zbierky na pomoc pre obyvateľov postihnutých touto prírodnou katastrofou.

Hrozvé počasie, žiaľ, ešte nekončí a ministerstvo vnútra Slovenskej republiky zdvíha varovný prst: „Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal aj na dnes výstrahy pred búrkami, ktoré môžu byť spojené s prívalovými zrážkami či krátkodobými, ale intenzívnymi lejakmi a vetrom. Výstrahy 2. stupňa platia pre východ krajiny, výstrahy 1. stupňa pre stredné Slovensko,“ varuje ministerstvo vnútra.

Aj keď sú krátke búrky pre leto typické, zostáva pravdou, že dokážu napáchať mnoho škôd. Po hrozivom incidente z južnej Moravy by tak preto ľudia mali byť opatrní a dodržiavať pravidlá, ktoré prinieslo ministerstvo vnútra SR!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: SHMU, FB/Ministerstvo vnútra SR | Foto: shmu.sk, FB/Roman Mikulec – minister vnútra SR, pixabay.com