Očkovaní verzus neočkovaní: búrlivé diskusie, debaty, výmeny názorov, argumentovanie a boj za svoju pravdu. Vakcinácia proti ochoreniu Covid-19 polarizuje spoločnosť a rozdeľuje ju na dva tábory. Vláda s delením ľudí na dve skupiny prispieva aj náznakmi, že očkovaní občania budú v tretej vlne pandémie koronavírusu od prísnych opatrení oslobodení. Čo na to verejnosť?

Pod príspevkom profilu “Nekŕmte nás odpadom” vznikla siahlodlhá diskusia na tému rozdeľovania národa na dva tábory. Blížiaca sa tretia vlna by mala byť pre očkovaných ľudí slobodnejšia, naopak, neočkovaní sa búria a na svoje osobné rozhodnutia o vakcinácií bez vonkajšieho nátlaku nedajú dopustiť.

Kým v diskusii prevažne vládli negatívne názory na vakcináciu proti ochoreniu Covid-19 a nenávistné názory na uvoľnené opatrenia pre očkovaných, našlo sa aj zopár výnimiek, ktoré sa do virtuálneho boja postavili za odborníkov: “Ak nezaočkovaní tak radi zbroja proti vede, ok, tak my očkovaní by sme (rovnako ako neočkovaní) mali mať vlastné priestory. Naše deti nemôžu za našu voľbu, tým pádom nevidím nič zlé v tom, pokiaľ mi dieťa bude chodiť vyslovene do zariadenia, kde sa vyžaduje od rodiča potvrdenie o absolvovaných vakcínach. Aby to bolo spravodlivé, rodičia proti očkovaniu si môžu nájsť zariadenie, kde očkovanie nevyžadujú,” píše istá Miya.

Odporcovia vakcinácie a delenie obyvateľstva na dve skupiny však počtom komentárov v diskusií výrazne prevyšovali očkovaných ľudí. Prejavy o slobode rozhodovania sa, strachu z neznámeho séra či nevôľa podvoliť sa názorom odborníkov a rozhodnutiam vlády, sa počíta pod príspevkom v stovkách. Aký máte na túto tému názor vy?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Nekŕmte nás odpadom | Foto: pixabay.com