Spevák Robo Mikla sa od čias Superstar poriadne zmenil. Rozhodol sa, že vo svojom živote urobí radikálny krok. Zo svojej závisloti sa vyliečil a dnes pomáha tým, ktorí sa o to taktiež pokúšajú. 

[sociallocker]Na Slovensku sa do povedomia divákov dostal Robo najmä vďaka Superstar, ktorej sa spevák zúčastnil. Po šou mal našliapnuté na veľmi slušnú kariéru, ale kvôli jeho závislosti na alkohole sa jeho spevácky sen rýchlo rozplynul. Robo sa však rozhodol pre radikálnu zmenu a dnes je už 1400 dní čistý.

Okrem toho, že sa zmenil on sám, rozhodol sa prostredníctvom netradičného projektu pomôcť aj ostatným. „Mám jeden prednáškový koncept s využitím tvorivej dynamiky pre druhý stupeň základných škôl, pre stredné školy a chcem to rozšíriť aj na vysokoškolákov,“  prezradil pre cas.sk Mikla. Jeho prednášky nesú veľmi príznačnú tému a to: Alkoholová závislosť ako choroba. O pomoc poprosil abstinujúci alkoholik aj špecializovanú liečebňu, ktorá mu svoju pomoc prisľúbila.  „Ak to bude komplexne dobré, tak mi nemocnica pomôže,“ vysvetlil zmenený Mikla.

Mikla sa rozhodol pomôcť takým, akým bol on sám
Mikla sa rozhodol pomôcť takým, akým bol on sám

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook[/sociallocker]