S príchodom novembra sa obvykle zvyknú očakávať už aj výdatnejšie snehové prehánky, ktoré sú pre tento mesiac charakteristické. Ako to bude ale vyzerať najbližšie dni na našom území? Musíme sa pripraviť na sneženie?

[sociallocker]Začiatok nového týždňa a zároveň posledný októbrový deň bude pekné slnečné počasie s dennými teplotami od 7 do 12 stupňov. Ojedinele sa môžu objaviť prehánky, od 800 m sneženie. Na hrebeňoch Tatier sa poriadne rozfučí, pričom meteorológovia vydali dokonca výstrahu pred búrlivým vetrom s rýchlosťou 25 – 32 m/s (90 – 115 km/h).

Vydané výstrahy pred vetrom
Vydané výstrahy pred vetrom

V utorok v noci treba počítať s mrazmi, nakoľko sa teplota bude pohybovať len od 2 až -3, v kotlinách -5 stupňov. Cez deň bude prevažne oblačno a hmlisto s ojedinelým slabým dažďom, vo vyšších polohách sneženie. Denná teplota sa bude pohybovať od 8 do 13 stupňov. Tak ako v pondelok, aj na utorok sú vydané pre hrebene Tatier výstrahy pred silným vetrom.

Streda prinesie zamračené počasie s nočnou teplotou 6 až 1, cez deň 8 až 13 stupňov. Od 900 m sa môže objaviť sneženie, pričom na hrebeňoch hôr bude postupne búrlivý vietor až víchrica.

Zdroj: shmu.sk | Foto: pixabay.com
[/sociallocker]