Tohtoročná meteorologická jeseň začala skutočne chladným jesenným počasím. Teploty výrazne klesli a pridali sa k nim aj výdatné zrážky. V tomto duchu sa bude niesť počasie počas celého pracovného týždňa. Cez víkend však nastane zmena.

Počas víkendu boli na našom území zaznamenané výrazne nízke teploty. Tie sa pohybovali o niekoľko stupňov pod hranicou dlhodobého priemeru. V oblasti severného Slovenska sa pohybovali aj o viac ako 10°C pod touto hranicou.

Prvý týždeň nového školského roka ideálne počasie neprinesie. Bude studený a vlhký. Najviac zrážok sa očakáva na východnom Slovensku. Tie síce v pondelok 4. septembra popoludní začnú ustávať, no v utorok sa opäť vrátia. Tlaková níž sa začne vracať smerom k nášmu územiu, v dôsledku čoho k nám v utorok 5. septembra dorazí ďalšie zrážkové pole. Výdatnejší dážď preto treba očakávať v severnej časti Slovenska. Zrážky ďalej postúpia nad naše územie a v stredu 6. septembra od severozápadu a zotrvajú do štvrtka.

„Uplynulé dni nebudú len daždivé, ale aj chladné. Maximálne teploty na našom území nebudú prekonávať hranicu +25°C a v oblastiach, kde bude pršať sa teplota počas dňa bude pohybovať na maximách len okolo +15 až +19°C,“ informovalo imeteo.sk.

Nastávajúce teploty budú preto výrazne pod hranicou dlhodobého normálu. Otepľovať sa začne podľa meteorológov až ku koncu pracovného týždňa, kedy do našej oblasti začne od juhozápadu prúdiť teplý vzduch. Teploty budú stúpať smerom nahor a to výrazne. Zmenšiť by sa mala i oblačnosť a teploty by mohli postupne prekonať hranicu +25°C. Z podpriemerných teplôt sa dostaneme do teplotného nadpriemeru. Teploty by v nastávajúcom týždni mali aj naďalej stúpať vyššie. Výsledky totižto naznačujú, že sa môžu dostať cez tropických +30°C.

Zdroj/Foto: imeteo.sk, Facebook meteoinfo.sk | Video: YouTube | Ilustračná foto: pixabay.com