Dnešný deň bude podobný ako ten včerajší, iba na niektorý miestach bude chladnejšie a vyskytnú sa prehánky či búrky. Od zajtra ale prichádza zmena!

Včerajší deň bol nadpriemerne horúci a teploty na väčšine Slovenska sa vyšplhali nad 30 stupňov Celzia. Na južnom Slovensku namerali až 35 stupňov. Dnes nás veľká zmena počasia nečaká, naďalej bude veľmi horúco. Ochladí sa iba na niektorých miestach. Podľa SHMÚ na severozápade Slovenska sa môžu vyskytnúť prehánky alebo búrky a zníži sa aj teplota.

[sociallocker]Od zajtra a štvrtku nás ale čaká teplotný šok. SHMÚ hlási, že na západnom Slovensku môže byť iba okolo 23 stupňov Celzia, na východnom Slovensku bude teplejšie, ale zrážky sa už vyskytnú aj tam. Studený front sa prejaví najmä vo štvrtok. Vtedy nás čaká najchladnejší deň za posledné dni. Teplota na väčšine územia bude iba okolo 20 stupňov, iba na východe Slovenska sa ortuť teplomeru vyšplhá o niečo vyššie. Vo štvrtok nás čakajú na celom území krajiny zrážky. V piatok by sa mali zrážky vyskytnúť už iba na niektorých miestach, teplota však bude nízka aj naďalej.

Posledné dve noci boli veľmi teplé, čaká nás však zmena.

Zdroj: SHMÚ | Foto: en.wikipedia.org, Facebook[/sociallocker]