Slovensko si stále užíva príjemné slnečné dni, ktoré sa vystupňujú počas tohto pracovného týždňa, kedy sa teplomer vyšplhá aj na 30 °C. Už čoskoro nás však čaká poriadne ochladenie.

Slovensko si spolu s ďalšími krajinami EÚ môže vychutnávať príjemné teplé počasie napriek tomu, že september je už za svojou polovicou. Inak tomu nebude ani počas nasledujúceho pracovného týždňa, o čom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ): “V uvedenom čase sa v nižších polohách v strednej a západnej Európe očakáva teplota zväčša na úrovni 24 až 29 stupňov Celzia,” prezrádzajú meteorológovia.

Rovnako je aj z grafickej predpovede zrejmé, že na území Slovenska môžeme očakávať počas nasledujúcich piatich dní príjemné teplé počasie až do 29 stupňov. Prudký zlom s výrazným ochladením sa pritom očakáva už cez víkend, kedy sa môže ochladiť až na 18 -20 °C: “Zlom v počasí spojený s výraznejším ochladením by mal u nás nastať až v závere budúceho týždňa. Je to však ešte pomerne ďaleko a na obdobie od soboty (22.9.) je v predpovedi veľká miera neistoty,” uvádzajú.

Je tak ešte predčasné hovoriť o úplnom závere leta a predpoveď sa môže do konca týždňa zmeniť. Isté však je, že nadchádzajúce dni budú priať slnečným výletom v prírode a ľahkému oblečeniu, ktoré stále nemusíme odkladať do skríň.

Európa sa teší teplému počasiu
Po piatku sa má počasie výrazne ochladiť, no meteorológovia to doposiaľ nepovedali s istotou

Zdroj │ Foto: shmú.sk, Facebook