Nasledujúci týždeň bude pre mnohých Slovákov veľmi náročný. Meteorológovia totiž varujú pred veľkými horúčavami, ktoré sa dovalili na naše územie. Teploty sa pritom vyšplhajú až na neuveriteľných 36 stupňov. 

Pracovný týždeň sa pre Slovensko začal v poriadne pekelných letných teplotách. Hoci sú mnohí vyznávačmi horúčav, vysoké teploty robia ďalším veľké problémy. Preto sa musia Slováci tento týždeň zásobiť množstvom vody a zbytočne sa nezdržiavať na slnku v obedňajších hodinách.

Meteorológovia, ktorí varujú pred extrémne horúcim letom, totiž vydali na najbližšie dni výstrahy 1. stupňa. Tie platia v čase medzi 15. a 18. hodinou najmä pre okresy Dunajská Streda, Galanta, Šala, Nové Zámky, Komárno či Michalovce, Trebišov a Sobrance. V daných oblastiach sa môže teplota vyšplhať až na 33 stupňov celzia.

Riziko pre slabších či chorých ľudí však budú predstavovať aj tie nasledujúce dni. Streda, štvrtok aj piatok budú totiž ešte horúcejšie a kým denné teploty budú dosahovať i 36 stupňov, ani v noci nebude príliš chladno. Rovnako nadpriemerne teplý má byť aj víkend.

Zdroj │ Foto: shmu.sk, Pixabay, Pexels