Po nepriamych odkazoch cez médiá sa prezidentka Zuzana Čaputová konečne osobne stretla s premiérom Igorom Matovičom. Hlavnou témou bolo celoplošné testovanie, pričom politik informoval hlavu štátu o prípravách na druhé kolo akcie Spoločná zodpovednosť.

V posledných týždňoch to medzi Čaputovou a Matovičom poriadne iskrilo, keďže mali rozdielny pohľad na celoplošné testovanie. Prezidentka sa obávala, že na obrovskú logistickú operáciu doplatia pacienti v nemocniciach či seniori v domovoch sociálnych služieb, keďže bolo na testovanie nutné získať tisícky zdravotníkov.

Vplyvná blondínka sa napokon iba pár hodín pred realizáciou prvého kola celoplošného testovania stretla so zástupcami operácie a na tlačovej konferencií následne oznámila, že nebude možné prešetriť všetkých Slovákov. Tieto slová nepríjemne prekvapili premiéra, ktorý dúfal, že bude hlava štátu naopak motivovať zdravotníkov a občanov, aby sa zúčastnili testovania.

O vzájomných nezhodách i prípravách na druhé kolo akcie Spoločná zodpovednosť hovorili najvyšší ústavní činitelia medzi štyrmi očami. ,,Je, myslím, že úplne zrejmé, že niekedy sa nezhodneme v niektorom hodnotení niektorých javov, sme rôzne osobnosti s legitimitou od voličov, ale obidvaja si veľmi silno uvedomujeme tú jednu spoločnú zodpovednosť,“ otvorene uviedla Čaputová na tlačovej konferencií.

Následne sa vyjadril aj samotný premiér. ,,Keď aj pani prezidentka mala iný názor a ja som si tvrdošijne išiel za svojím, povedzme si, že je to normálne… ale myslím si, že aj v každej rodine tá žena je možno viac ten pilier opatrnosti a možno muž je viac pilierom odvahy. V tomto prípade aj tak beriem prístup pani prezidentky. Do poslednej chvíle bola opatrná a obávala sa, či ten projekt zvládneme. Ja zase som videl, že keď sme sa už na cestu dali, tak musíme to dokázať,“ úprimne opísal svoj vzťah s hlavou veliteľkou ozbrojených síl SR.

Tlačová konferencia prezidentky a premiéra

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Zuzana Čaputová | Foto: FB/Zuzana Čaputová, Igor Matovic  |  Video: Streamable.com/HNtelevízia