Britská kráľovná Alžbeta II., celým menom Elizabeth Alexandra Mary Windsor, zomrela 8. septembra vo veku 96 rokov. Po jej úmrtí bol vyhlásený 12-dňový smútok, pričom na desiaty deň, čiže 19. septembra, sa konala posledná rozlúčka s najslávnejšou panovníčkou sveta. Pohrebu sa zúčastnila aj naša prezidentka Zuzana Čaputová.

S kráľovnou Alžbetou II. sa práve dnes (19. septembra) rozlúčila rodina i mnohí štátni predstavitelia vo Westministerskom opátstve. Po oficiálnom pohrebe bolo jej telo uložené do Kaplnky sv. Juraja na hrade Windsor. Odpočívať tak bude vedľa svojho otca, kráľa Juraja VI., sestry Margaret a manžela princa Philipa.

Naša prezidentka zastúpila Slovensko na štátnom pohrebe zosnulej panovníčky, kým do Londýna pricestovala v nedeľu (18. septembra). Deň pred poslednou rozlúčkou sa spoločne so svojím partnerom Jurajom Rizmanom zúčastnila recepcie organizovanej novým britským kráľom Karolom III. v Buckinghamskom paláci, kde boli povolaní svetoví lídri rôznych krajín.

Zuzana Čaputová bola pozvaná aj na pohreb kráľovej Alžbety II., pričom prišla v spoločnosti svojho partnera, a taktiež ukázala outfit zvolený na poslednú rozlúčku s panovníčkou. ,,Je pre mňa cťou, že môžem reprezentovať Slovensko na týchto smútočných podujatiach, ktoré vzdávajú hold tejto výnimočnej žene a panovníčke,“ napísala na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Zuzana Čaputová