Kandidátka na post prezidenta SR Zuzana Čaputová sa v posledných prieskumoch šplhá na prvé miesto. Popritom sa ale stupňujú aj tlaky zo strany verejnosti a momentálne čelí nechutným vyhrážkam, ktoré sa týkajú i jej rodiny. Rozhodla sa preto pred voľbami pre radikálny krok…

Kandidátka na post prezidenta SR prežíva v posledných týždňoch krušné chvíle. Okrem vrcholiacej predprezidentskej kampane sa začínajú stupňovať aj útoky na jej osobu a Zuzana Čaputová tak musí momentálne čeliť i vyhrážkam voči svojej rodine. Nedávno pritom prvýkrát zverejnila identitu svojho priateľa.

Od pondelka sa preto rozhodla pre radikálny krok a začala využívať služby ochranky. Na stretnutiach ju v posledných dňoch doprevádza bodyguard v čiernom, ako informuje DenníkN. Na otázku, prečo musela siahnuť po tomto šokujúcom riešení, odpovedá jednoznačne: “Bolo to zhodnotenie celého tímu. Ľudia nám píšu rôzne veci,” prezrádza, pričom nemá na mysli len útoky kandidátov, ale aj ďalších ľudí.

Viac sa však k danej veci vyjadrovať nechcela, no čosi ešte prezradil aj podpredseda Progresívneho Slovenska Michal Truban. Podľa neho sú za rozhodnutím najať ochranku najmä vyhrážky voči jej rodine. Takéto správanie je podľa Trubana logické, keďže Čaputová získala veľkú popularitu. Zároveň predpovedá, že antikampaň sa môže v ďalších dňoch ešte vystupňovať a situácia sa tak môže zhoršiť.

Čaputová si po vyhrážkach voči rodine najala ochranku

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: Facebook