Novozvolená prezidentka Zuzana Čaputová má za sebou prvú oficiálnu zahraničnú cestu, pričom jej prvé kroky po inaugurácií smerovali do susedných Čiech. Známu blondínku si uctili vo veľkom štýle, a dokonca bol zorganizovaný aj koncert na jej počesť, kde publiku venovala pár pekných slov.

Vo štvrtok 20. júna bola prezidentka Zuzana Čaputová privítaná v Českej republike s vojenskými poctami na I. nádvorí Pražského hradu. Nasledovalo predstavenie členov národných delegácií, odovzdanie darov, súkromné jednanie hláv štátov, tlačová konferencia a slávnostný štátny obed, ktorý bol usporiadaný na počesť Čaputovej v Hudobnom salóne hradu.

V Prahe bol dokonca zorganizovaný koncert, na ktorom mala Zuzana krátky prejav. ,,Dobré vzťahy medzi Čechmi a Slovákmi, medzi našimi národmi, nie sú len záležitosťou dobrých vzťahov medzi politikmi, hoci aj o tie sa neustále treba usilovať. Naše dobré vzťahy sú hlavne o väzbách, priateľstvách a sympatiách, ktoré si vyjadrujú obyčajní ľudia – Česi aj Slováci. Ďakujem vám za možnosť byť tu, s vami!“ povedala pred tisíckami Čechov, ktorí ju odmenili obrovským potleskom.

Zdroj | Video: Facebook/Zuzana Čaputová  |  Foto: Facebook/Zuzana Čaputová, Instagram/zuzana_caputova