Novozvolená prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá v kresle vystrieda Andreja Kisku už v polovici júna 2019, dostane ešte štedrejší plat ako jej predchodca. Prezradila, čo s 13-tisíckami eur mesačne urobí…

Andrej Kiska ako dosluhujúci prezident SR dostával na začiatku svojho pôsobenia ako hlava štátu niečo vyše 9-tisíc eur. Počas piatich rokov v prezidentskom kresle rozdal svoje kráľovské výplaty rodinám v núdzi po celom Slovensku a celkovo tak pomohol vyše 300-tisíc eurami.

Nastupujúca prezidentka Zuzana Čaputová si oproti svojmu predchodcovi o čosi polepší a v hrubom spolu s paušálnymi náhradami dostane každý mesiac sumu 13 843 eur. Čautová však na rozdiel od Kisku neplánuje svoj plat rozdať do posledného centu a peniaze si nechá pre vlastný život.

Podľa informácii Plusky totiž uviedla, že nemá žiadne podiely vo firmách ako jej predchodca, a tak nemá zabezpečené ďalšie príjmy. Napriek tomu ale do budúcna nevylučuje, že by mohla časťou sumy prispieť aj ľuďom, ktorí sa ocitnú v problémoch: “Ten plat je veľkorysý, takže budem nápomocná tým, ktorí to potrebujú,“ znelo jej vyhlásenie.

Zuzana Čaputová svoj prezidentský plat nerozdá

Zdroj: pluska.sk │ Foto: Facebook, YouTube