Prezidentka Zuzana Čaputová udelila 24 vyznamenaní, ktoré okrem iných získali aj športovci, zasluhujúci sa o úžasnú reprezentáciu Slovenska v zahraničí. Jedno získal in memorian aj Pavol Demitra, pričom prevziať ho prišla vdova Majka.

Zuzana Čaputová udelila v Slovenskej filharmónií v Bratislave 24 významných ocenení. Tie si prišli prevziať osobnosti z kultúrneho, spoločenského, ale aj športového života. Medzi piatimi ocenenými in memorian nechýbal ani skvelý hokejista Pavol Demitra, ktorý vo veku 36 rokov zahynul v roku 2011 pri páde lietadla. To narazilo krátko po štarte do riadiacej veže, pričom sa zrútilo necelý kilometer od dráhy a začalo horieť.

Po vyznamenanie zosnulého manžela prišla vdova Majka, ktorá sa po obrovskej osobnej tragédií stiahla z verejného života a okrem štúdia psychológie začala pomáhať neúplným rodinám. Ocenenie Rad Ľudovíta Štúra I. triedy prevzala v krásnych pastelových šatách, ktoré jej mimoriadne pristali, foto >>> TU <<<. Majka je tak aj po rokoch stále nádherná žena, ktorej krása žiari nielen zvonku, ale aj zvnútra. V rodine Demitrovcov pritom nedávno úradovala smrť aj po druhýkrát.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sarm.pluska.sk │ Foto: FB/Zuzana Čaputová, Televízia Markíza