V nedeľnej relácii TV Markíza Na telo privítal Michal Kovačič prezidentku Zuzanu Čaputovú, Tá okrem kritiky vlády pochválila rezort životného prostredia, no v prvom rade cítila potrebu ospravedlniť sa ľuďom za aktuálnu epidemiologickú situáciu. 

,,Chcela by som ľuďom povedať: prepáčte, hoci nemám žiadne právomoci, aby som o pandemickej kríze rozhodovala. Je na mieste pozrieť sa dopredu, ako ďalej,“ týmito slovami začala diskusiu.

Pokračovala v kritike vlády, aj keď si s ministrom Krajčím ľudsky rozumie, priznáva, že unavenejšieho človeka ešte nestretla. Dodáva ale, že jeho výmena nebude stačiť, pretože podľa jej názoru má vláda manažérsky problém a utápa sa v chaose.

Reagovala tiež na slová Igora Matoviča v relácii V politike, kde ju upozorňoval na štýl komunikácie. „Pokiaľ ide o komunikáciu, ja si rada nechám poradiť, ale určite nie od pána premiéra. V decembri som sa vyjadrila na jeho adresu nie osobne, ale pragmaticky.“

„Mám pocit, že ak niekto vyjadrí kritiku vláde, tak sa stavajú do pozície obete. Ale obete sú na cintorínoch. Pred rokom sme si volili zmenu. Mám pocit, že niekedy najväčším nepriateľom tejto vlády sú kroky jej predstaviteľov. Pritom kritika je len zúfalou snahou o zmenu,“ dodala rozhorčená Čaputová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: TV Markíza/ Na telo, YouTube, Instagram/ denniksme | Zdroj: TV Markíza/ Na telo