Zuzana Čaputová prijala vo štvrtok pozvanie do relácie Rádia Expres Braňo Závodský Naživo. Vyjadrila sa k mnohým pálčivým témam a neobišla ani ideu referenda, na ktoré nalieha Robert Fico a opozícia. Predsedovi Smeru poslala aj poriadne tvrdý odkaz.

Prezidentka SR v relácií Braňa Závodského okrem iného otvorene naznačila, že Ficovi, ktorý má problém s nahrávkami z chaty, zrejme nejde o naozajstné referendum, ale len o hru! „Pretože, keď by išlo o referendum, tak naozaj po konzultácii s ústavnými právnikmi sa dajú naformulovať otázky a urobiť ústavne komfortný postup tak, aby som ústavné referendum vypísať mohla. Namiesto toho čelím absolútnym bludom a klamstvám. Naozaj ma to vyrušuje, pretože je to totálne nefér.

Ak mi doručia takýto návrh referendovej otázky, nemám problém to vypísať. Ale tu je hra na záujem o referendum. Naozaj mám tento pocit a je to maximálne nezodpovedné. Burcovať ľudí a vyvolávať vášne preto, aby mohli útočiť na prezidentský úrad, o ktorý im zrejme v najbližšej dobe ide, toto je to, čo ja za tým čítam,“ uviedla Zuzana Čaputová.

Zároveň potvrdila, že už dlhšie obdobie vníma útoky namierené voči jej osobe. Hlava štátu aj tuší, čo môže byť za agresiou niektorých opozičných politikov: „Áno, ja nie som človek, ktorý by dával amnestie ľuďom, ktorí sa dopustili korupčného správania. Možno je tam aj takýto záujem. Časť tejto politickej opozície si ma vybrala ako jasný terč. Keď sa na to pozrieme, že prečo? Ja nebudem tá, ktorá bude dávať milosti ľuďom, ktorí sú im blízki a ktorým hrozí, že budú odsúdení. Asi tam potrebujú dostať človeka, ktorý bude lojálny. Ja to nebudem a oni to dobre vedia,“ dodala. Napokon ale vyhlásila, že snaha o jej demotiváciu môže, naopak, vyústiť do opakovanej kandidatúry na prezidentku: „Pokiaľ sa ma budú snažiť demotivovať, tak z hľadiska rozhodovania o druhom mandáte to má presne opačný vplyv.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Radio Expres │ Foto: FB/Zuzana Čaputová, Robert Fico