Novozvolená prezidentka Zuzana Čaputová má za sebou prvú oficiálnu zahraničnú cestu, pričom jej kroky po inaugurácií smerovali do susedných Čiech. Známu blondínku si uctili vo veľkom štýle, a dokonca bol zorganizovaný aj koncert na jej počesť, kde vystúpili i slovenskí hudobníci. Výber týchto osobností sa však stal tŕňom v oku širokej verejnosti.

V priebehu zahraničnej cesty prezidentky sa na Václavskom námestí v Prahe uskutočnil koncert na počesť Čaputovej, na ktorom vystúpili slovenskí hudobníci. Išlo o skupiny Živé kvety, speváčku Katarziu a Dorotu Nvotovú. Tieto osoby prileteli do Česka spoločne s hlavou štátu vládnym špeciálom.

Presun umelcov k naším susedom, a predovšetkým výber zo širokej škály spevákov, speváčok či skupín však vyvolal kritiku. Išlo predovšetkým o dcéru zosnulého Jara Filipa († 51). ,,Vyzývame Zuzanu Čaputovú, aby si uvedomila, že má reprezentovať slovenskú štátnosť a dôkladne si vyberať ľudí, ktorí jej robia spoločnosť. Sme presvedčení o tom, že Dorota Nvotová nepatrí do spoločnosti hlavy Slovenskej republiky,” verejne vyhlásil predseda strany Slovenské hnutie obrody, Róbert Švec.

Na tieto slová zareagovala aj samotná herečka, ktorá cíti veľkú krivdu. ,,Keby som bola tanečnica z Lúčnice bolo by to ok? Alebo huslistka z Moyzesovho kvarteta? Čím presne som sa previnila, že sa nesmiem priblížiť k pani prezidentke? Nie, nepokazíte mi/nám, čo sme tam boli našu radosť z dobrého a zmysluplného eventu. Dostali sme pozvanie, ktoré sme s radosťou a hrdosťou prijali. Urobil by tak asi každý. Stojím si za tým. Škatuľkujte si ma kam chcete, v nezmyselných šablónach ste zavretí len vy. Ja sa cítim celkom voľne a neurobila som nikomu nič zlé,“ napísala na sociálnej sieti, pričom zverejnila záber s Čaputovou priamo z vládneho špeciálu.

Zdroj: Facebook/Dorota Nvotová  |  Foto: Facebook/Dorota Nvotová, YouTube