V posledných rokoch sa môžete dočítať o verejných funkcionároch, podnikateľoch, ale aj politikoch, ktorí boli nútení ísť na výsluch, či dokonca čelili vážnym obvineniam. Najnovšie mali muži zákona pár otázok i na samotnú prezidentku.

Smeráci už tradične zorganizovali pri príležitosti 1. mája podujatie, ktoré na verejnosti vyvolalo búrlivé reakcie. Politici totiž otvorene kritizovali súčasnú vládu na čele s prezidentkou. Poriadne to prepískol hlavne Ľuboš Blaha, ktorý sa nezdržal vulgárnych útokov. ,,Čaputová je americká…“ zakričal a následne zdvihol ruky na znak, aby ľudia dokončili vetu pejoratívnym pomenovaním.

Nadávkam sa nevyhol ani bývalý trojnásobný premiér Robert Fico. Na zhromaždení bola prítomná aj Monika Beňová, ktorá tvrdila, že nepočula žiadne skandovanie vulgarizmov, i keď stála priamo za Blahom, keď burcoval dav. Po pár týždňoch sa situácia upokojila a zdalo sa, že smerácka akcia zapadne do zabudnutia.

Polícia však už niekoľko mesiacov vyšetruje udalosť zorganizovanú opozičnými poslancami. Pred pár hodinami dokonca muži zákona navštívili kanceláriu prezidentky priamo v Grasalkovičovom paláci, kde sa uskutočnil aj Čaputovej policajný výsluch. Podrobnosti vyšetrovania či otázky, ktoré boli položené hlave štátu, však nie sú známe.

Nadávanie prezidentke na smeráckej akcii nájdete >>>TU<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: hnonline.sk  |  Foto: FB/Zuzana Čaputová, Polícia SR, YT/Smer-SD