Minister školstva Branislav Gröhling posledné mesiace intenzívne pracuje na pláne, ako vrátiť deti opäť do škôl. Neustále sa však stretáva s odmietnutím odbornej verejnosti. Udalosti v oblasti školstva zachytila aj prezidentka, ktorá sa rozhodla k celej záležitosti vyjadriť.

Člen koaličnej strany SaS detailne spracoval plán, podľa ktorého sa malo viac ako 700-tisíc žiakov vrátiť opäť do školských lavíc s dodržiavaním všetkých pandemických opatrení. Jeho nápady sa však nestretli s nadšením Ústredného krízového štábu.

Gröhling sa nevzdal a pôvodný plán prepracoval, no aj v tomto prípade dostal jasnú stopku. Odborníkom malo hlavne prekážať, že testovanie detí a učiteľov by sa uskutočnilo na dobrovoľnej báze. Dostal tak za úlohu vypracovať tretí návrh, aj keď sám priznal, že stráca trpezlivosť.

Dátum návratu detí do škôl sa tak z 8. decembra predbežne presunul na 8. januára. Situáciu s dištančnou výučbou intenzívne sleduje aj Zuzana Čaputová, ktorá sa rozhodla vyjadriť. ,,Teraz nie je čas na politické spory, deti sa potrebujú vrátiť do škôl,“ napísala v úvode svojho stanoviska na sociálnej sieti.

Hlava štátu je presvedčená, že na každom jednom dni v škole záleží. ,,Žiaľ, pred našimi očami sa odohráva to, že časť jednej generácie detí a mladých ľudí si nedobrovoľne tvorí vzdelanostný dlh, ktorý ich bude sprevádzať možno po celý život,“ uviedla prezidentka. Podľa jej slov je pre verejnosť nepodstatné, koho plán bude Ústredným krízovým štábom schválený, ale rýchle riešenie aktuálnych problémov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Zuzana Čaputová  |  Foto: FB/Zuzana Čaputová, Branislav Gröhling-Vzdelanie je budúcnosť krajiny