Zuzana Čaputová sa už o mesiac aj pár dní stane novou prezidentkou SR a vystrieda dosluhujúceho Andreja Kisku. Víťazka prezidentských volieb sa už rozhodla v dôležitej veci a oznámila, kde bude počas vykonávania svojho mandátu bývať.

Zuzana Čaputová je od zvolenia na prezidentský post pod drobnohľadom a Slováci sa zaujímajú o každý jej krok. Prvý rozruch nastal okolo pridelenia prezidentskej ochranky. Čaputová totiž s jej zložením nesúhlasila a niektorých ľudí mala označiť za blízkych Kaliňákovi. Napokon jej mali ochranku vymeniť.

Po nedávnom súde, ktorý rozhodoval o zrušení strany ĽSNS, sa Čaputová rázne vyjadrila aj k tomuto zásadného kroku. Najnovšie sa musela vysporiadať s prezidentským bývaním, keďže oficiálna rezidencia prezidenta na Slovensku neexistuje. Lajčák pritom nedávno našiel bývanie pre predsedu vlády aj pre predsedu Národnej rady. Andrej Kiska býval v prenajatom byte v Bratislave, kým Ivan Gašparovič dochádzal z vily v Limbachu.

V hre bola dlhšiu dobu aj trojpodlažná vila na Slavíne, ktorú sa ale prezident rozhodol nedokončiť kvôli rozsiahlym rekonštrukciám, ktoré si vyžadovala. Suma za takúto úpravu by sa mala údajne vyšplhať až na milión eur. Je tak na Zuzane Čaputovej, či sa do rekonštrukcie pustí počas svojho úradovania, no jej hovorca Burgr podal pre Sme jasné stanovisko: “Pani zvolená prezidentka by aj naďalej rada bývala vo svojom dome v Pezinku,” prezradil a je teda jasné, že Čaputová ostáva bývať v rodnom meste spolu so svojimi dcérami.

Zuzana Čaputová sa do Bratislavy nepresťahuje
Do práce bude dochádzať zo svojho domu v Pezinku

Zdroj: sme.sk │ Foto: YouTube, Facebook