Budúcnosť štvorkoalície je stále neistá, pričom prezidentka niekoľko mesiacov sledovala dianie na politickej pôde z úzadia. Dokonca musela čeliť útokom zo strany Igora Matoviča, ktorý si na jej adresu neodpustil pár štipľavých poznámok. Napokon jej však došla trpezlivosť a pred pár dňami iniciovala stretnutie s premiérom.

Zuzana Čaputová sa dnes (22. júla) v doobedňajších hodinách stretla s Eduardom Hegerom, pričom témou rozhovoru bolo vyriešenie koaličnej krízy. Premiéra upozornila, že od neho očakáva kroky, ktoré zabezpečia stabilitu vlády. Za jedno z možných riešení považuje aj výmenu ministrov, no nie je známe, či myslela iba Igora Matoviča alebo ministrov za stranu SaS.

Prezidentka je taktiež presvedčená, že dlhotrvajúci spor nie je žiadna náhoda. „Nie je to vírus, je to dôsledok veľmi konkrétnych udalostí, krokov a vyjadrení, ktorých podcenenie viedlo k tomu, že sme v situácii, že náš štát čelí veľkým vonkajším problémom, a zároveň vnútornej nestabilite a nejasnému vývoju,“ vyhlásila hlava štátu na tlačovej konferencii po stretnutí s predsedom vlády.

Čaputová zdôraznila, že nemôže byť rozhodcom sporu, no krízy vo vláde nemôžu paralyzovať štát. Heger ju mal ubezpečiť, že je otvorený akémukoľvek riešeniu, ktoré by pomohlo dovládnuť koalícii v pôvodnej zostave. Zároveň ju však ďalším vyjadrením určite nepotešil. ,,…momentálne neviem nič garantovať,“ povedal aj pred novinármi, pričom celú besedu využil na to, aby menoval schválené zákony, ktoré majú pomôcť občanom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Zuzana Čaputová, YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/Zuzana Čaputová, Eduard Heger-predseda vlády SR