Zuzana Čaputová s gráciou prezentuje našu krajinu a neustále prichádza s revolučnými nápadmi, ktoré Slovensko posúva míľovými krokmi vpred. Dokonca sa najnovšie rozhodla, že darčeky pre jej kolegov budú jedinečné. A to doslova!

Prezidentka pred pár mesiacmi začala s rekonštrukciou Grasalkovičovho paláca, pričom ho dala vymaľovať ekologickými farbami a zaviedla triedenie odpadu. Zmena sa týkala aj záhrady, kde našli svoj domov mestské včely. Z tohto dôvodu bolo zasadených aj množstvo medonosných kvetov.

Pred pár týždňami sa už naša hlava štátu mohla tešiť z prvého medu od včiel. ,,Úloha včiel je nezastupiteľná a bez nich by sme tu neboli ani my. Včely nám ukazujú vzájomnú prepojenosť prírody. Umožňujú kvitnúť našim záhradám, balkónom a rásť úrode,“ napísala na sociálnej sieti.

Čaputová sa zároveň rozhodla, že med z prezidentskej záhrady bude dávať ako darček pri významných návštevách. Nedávno sa zúčastnila samitu vo Viedni, kde včelí produkt podarovala rakúskemu prezidentovi Alexandrovi Van der Bellenovi a chorvátskemu prezidentovi Zoranovi Milanovićovi. Obaja boli nadšení a ocenili nápad vplyvnej blondínky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Zuzana Čaputová