Politika Čaputová už KONÁ: Po Matovičovom pláne testovania prišiel rázny krok!

Čaputová už KONÁ: Po Matovičovom pláne testovania prišiel rázny krok!

Igor Matovič v sobotu ohlásil plán testovania všetkých Slovákov na koronavírus, pričom vyvolal medzi množstvom obyvateľov aj veľkú vlnu nevôle. O testovaní pôvodne netušila dokonca ani prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá už koná a urobila rázny krok.

Igor Matovič v sobotu predstúpil pred novinárov a na tlačovej besede oznámil, že plánuje plošne testovanie obyvateľstva na koronavírus. Po jeho vyhlásení sa zdvihla medzi obyvateľmi aj veľká vlna nevôle a pred Úradom vlády došlo k demonštrácií, ktorej sa aktívne zúčastnili dokonca aj malé deti. Prekvapená ostala aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá nemala o ničom až do daného dňa tušenia.

K testovaniu a jeho zádrheľom, ktoré by situáciu značne skomplikovali, sa vyjadril aj matematik Richard Kollár či profesor Vladimír Krčméry. Matovič napokon v relácií Na telo uviedol, že zvažuje pre Slovákov, ktorí testovanie odmietnu, tresty v podobe odňatia štátnych výhod a ďalších. Mnoho občanov sa proti núteniu k pretestovaniu bráni a pred pár hodinami zasiahla aj prezidentka. Zúfalí sú i starostovia a primátori miest, ktorí považujú takúto rýchlu organizáciu plošného tesotvania za šibeničnú.

Čaputová navrhla zvolanie Bezpečnostnej rady štátu, ktorá musí prebehnúť do 48 hodín: „Dnes ráno som navrhla zvolanie Bezpečnostnej rady štátu v súvislosti so zámerom vlády na plošné testovanie. Bude ma zaujímať nielen prepracovanosť konceptu, ale aj stav príprav na plošné testovanie. Najmä to, či je takéto testovanie realizovateľné bez negatívneho dopadu na poskytovanie zdravotnej starostlivosti pacientom, keďže si plošné testovanie vyžiada nemalý počet zdravotníkov. Môjmu názoru musí predchádzať poznanie,“ uviedla na sociálnej sieti. Jej slová potvrdil aj Matovič, ktorý zvolal Bezpečnostnú radu na utorok.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Zuzana Čaputová, Igor Matovic │ Foto: Facebook/Zuzana Čaputová, Televízia Markíza

Exit mobile version