Poslanec Ľuboš Blaha je v posledných mesiacoch zasypaný žalobami. Mnohým totiž nie sú pochuti jeho verejné útoky a tvrdá kritika spojená s vážnymi obvineniami. Je to iba nedávno, čo minister obrany Jaroslav Naď podal na opozičného politika žalobu a najnovšie súd rozhodol o trestnom oznámení, ktoré podala samotná Zuzana Čaputová.

Ľuboš Blaha si rozhodne nedáva servítku pred ústa, keď sa vyjadruje o prezidentke. V mnohých príspevkoch na sociálnej sieti pripomína, že naša hlava štátu je už na odpis, pričom slúži Američanom a na Slovákov úplne kašle. Dokonca ju častoval prezývkou “Lady Pentagon“. Útoky poslanca boli natoľko intenzívne, že sa vplyvná blondínka rozhodla obrátiť na súd.

V týchto dňoch došlo k rozhodnutiu Okresného súdu v Bratislave, ktoré člena opozičnej strany Smer-SD rozhodne nepoteší. ,,…nariadil zdržať sa zverejňovania a šírenia nepravdivých tvrdení, že som vlastizradkyňou, agentkou cudzích mocností, alebo že som ovládaná Spojenými štátmi,“ oznámila na sociálnej sieti Zuzana Čaputová s pripomienkou, že Blaha musí do 3 dní odstrániť všetky tieto tvrdenia z jeho statusov.

48-ročná politička je presvedčená, že poslanec cielene vyvoláva a podnecuje k silným negatívnym emóciám, ktoré sa prelievajú do reality. Podľa jej slov orgány činné v trestnom konaní vyhodnotili jeho vyhrážky ako vážne, či dokonca nebezpečné. Aj napriek tomu, že si rodáčka z Bratislavy uvedomuje, že musí zniesť omnoho viac kritiky ako bežný občan, Blaha mal prísť s vážnymi obvineniami bez faktov či vecnej argumentácie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Zuzana Čaputová  |  Foto: YT/RTVSofficial, FB/Ľuboš Blaha