Čaputová v emotívnom prejave o Ukrajine: „Neverme ľuďom, ktorí…!“

Dátum:

Vojnová situácia na Ukrajine pokračuje aj naďalej. Svet, ako aj obyvatelia Ukrajiny, ktorí utiekli zo svojich domovov, dúfajú, že víkendové mierové rokovania ukončia definitívne masakrovanie krajiny. K situácii sa vyjadrila aj prezidentka SR.

Kým časť Slovákov súhlasí s tým, aby boli voči Rusku vyhlásené sankcie, a aby sme Ukrajine pomohli všetkými spôsobmi, akými dokážeme, ďalšia časť obyvateľov označuje pomoc Slovenska ako „miešanie sa do konfliktu“. K situácii sa vyjadrila aj Zuzana Čaputová, ktorá má na pomoc východným susedom jasný názor.

Už týždeň je vojna v susednej Ukrajine súčasťou našich životov. Už týždeň sledujeme statočnosť Ukrajincov a Ukrajiniek, ktorí bránia svoju vlasť… Znovu chcem všetkých uistiť, že bezprostredné riziko vojenského konfliktu nám nehrozí. Sme súčasťou kolektívnej bezpečnosti a našu suverenitu chráni 30 mocných krajín sveta – naši spojenci z Aliancie,“ uviedla prezidentka so slovami, že vojnovými zločinmi proti Ukrajine sa bude zaoberať Medzinárodný trestný súd v Haagu.

Neverme ľuďom, ktorí sa snažia nahovoriť, že sa máme starať iba o seba, aby sme neprovokovali diktátora. Je samozrejmé, že musíme konať zodpovedne, a teda tak, aby sme sami nevstúpili do vojnového konfliktu. Ale môžeme a aj máme pomáhať tomu, kto sa bráni. Lebo ako povedal Albert Einstein, ‚svet nezničia tí, ktorí páchajú zlo, ale tí, ktorí sa naň prizerajú bez toho, aby niečo spravili‘,“ dodala. Pred pár dňami Eduard Heger uviedol, že Európska únia sa po ruskej agresii začne venovať téme väčšej nezávislosti od energie dodávanej z Ruska.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Zuzana Čaputová

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...