Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa len pred pár dňami zúčastnila fashion akcie, na ktorej vystúpila jej dcéra Emma ako modelka. Jeden z poslancov NR SR na sociálnej sieti zverejnil status, ktorý hlavu štátu poriadne vytočil a venovala mu drsný verejný odkaz.

Zuzana Čaputová sa cez víkend zúčastnila akcie Fashion Live 2021 v Bratislave. V šatách úspešných návrhárov sa na móle predviedla aj jej 17-ročná dcéra Emma, ktorá sa pokúša uspieť vo svete modelingu. Krátko na to však poslanec NR SR Tomáš Taraba zverejnil status, ktorý je poriadne cez čiaru.

Po včerajšom dni vieme, že máme na Slovensku novú top modelku,“ uviedol k fotke Emmy Čaputovej politik zo strany KDŽP – Aliancia za Slovensko. Po jeho slovách sa prezidentka SR rozzúrila a venovala mu ostré slová: „Útok na politika alebo političku cez jeho deti je politické dno. Poslanec Taraba by sa o moju dcéru nikdy nezaujímal, keby to nesúviselo s mojou funkciou. Ľudskej zlobe a hlúposti musím v živote čeliť, ale moje deti z toho vynechajte!“ napísala.

Do poslancovho statusu sa obula aj polícia SR: „A potom sa na internete objaví status od osoby, od ktorej by sme útok smerom na mladistvé dievča nemali očakávať…V tomto prípade boli prekročené akékoľvek hranice. Osoba, ktorá by mala byť vysokou autoritou, sa rozhodla podhodiť na verejný lynč mladistvé dievča, ktoré nemá ani 18 rokov. Je úplne jedno, o koho dcéru ide. Je to bezbrehý útok na dieťa len kvôli jeho vzhľadu. Je to exemplárny prípad šikanovania cez internet. Je to stredovek,“ vyjadrila svoj odmietavý postoj k poslancovmu počinu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Zuzana Čaputová, Tomáš Taraba, Polícia Slovenskej republiky