Čaputovej emotívny ODKAZ v ruštine: K tomuto vyzvala ruských vojakov!

Dátum:

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa rozhodla po dvoch mesiacoch bojov a zabíjania civilistov na Ukrajine k nečakanému kroku. V najnovšom videu, ktoré natočila v ruskom jazyku, vyzvala ruských vojakov aj veliteľov, aby ukončili vojnu a opustili krajinu.

Zuzana Čaputová, ktorá nedávno zareagovala na Ficove obvinenie a jeho slová, sa rozhodla po dvoch mesiacoch bojov na Ukrajine zverejniť na sociálnej sieti emotívne video. Hlava štátu ho natočila v ruskom jazyku a po zverejnených zverstvách, ktoré si museli mnohí Ukrajinci pred smrťou vytrpieť, venovala svoj odkaz práve ruským vojakom a veliteľom.

Ruskí vojaci, velitelia, všetci, ktorých sa to týka, ak ešte cítite v sebe zvyšky ľudskosti, preberte ju k životu a skončite túto strašnú vojnu,“ vyzvala. Uviedla, že Rusko prezentuje svoju vojnovú operáciu ako „oslobodenie“, no prezidentka si spolu s verejnosťou nevie vysvetliť všetko násilie páchané na nevinných ľuďoch. „Od čoho ste ale chceli oslobodiť Tatianu z Irpinu, ktorú s dvomi jej deťmi zabil ruský granát, keď iba prebiehali ulicu, ktorá mala byť súčasťou bezpečného koridoru?“ pýta sa.

Čaputová tiež spomenula prípad znásilnenej Oleny či staršej pani Very, ktorú rovnako znásilnili a dusili. „Vidím pred sebou duše ľudí navždy zjazvené utrpením. Každá žena, čo prežije utrpenie, ktoré ste jej spôsobili, osamie a bude osamelá. Už dnes im slová pripadajú nedostatočné, keď sa pokúšajú popísať bolesť, ktorú ste urobili súčasťou ich životov len preto, lebo… prečo vlastne?“ pýta sa ruských vojakov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj│ Foto:  FB/Zuzana Čaputová

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...