Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa rozhodla po dvoch mesiacoch bojov a zabíjania civilistov na Ukrajine k nečakanému kroku. V najnovšom videu, ktoré natočila v ruskom jazyku, vyzvala ruských vojakov aj veliteľov, aby ukončili vojnu a opustili krajinu.

Zuzana Čaputová, ktorá nedávno zareagovala na Ficove obvinenie a jeho slová, sa rozhodla po dvoch mesiacoch bojov na Ukrajine zverejniť na sociálnej sieti emotívne video. Hlava štátu ho natočila v ruskom jazyku a po zverejnených zverstvách, ktoré si museli mnohí Ukrajinci pred smrťou vytrpieť, venovala svoj odkaz práve ruským vojakom a veliteľom.

Ruskí vojaci, velitelia, všetci, ktorých sa to týka, ak ešte cítite v sebe zvyšky ľudskosti, preberte ju k životu a skončite túto strašnú vojnu,” vyzvala. Uviedla, že Rusko prezentuje svoju vojnovú operáciu ako “oslobodenie”, no prezidentka si spolu s verejnosťou nevie vysvetliť všetko násilie páchané na nevinných ľuďoch. “Od čoho ste ale chceli oslobodiť Tatianu z Irpinu, ktorú s dvomi jej deťmi zabil ruský granát, keď iba prebiehali ulicu, ktorá mala byť súčasťou bezpečného koridoru?” pýta sa.

Čaputová tiež spomenula prípad znásilnenej Oleny či staršej pani Very, ktorú rovnako znásilnili a dusili. “Vidím pred sebou duše ľudí navždy zjazvené utrpením. Každá žena, čo prežije utrpenie, ktoré ste jej spôsobili, osamie a bude osamelá. Už dnes im slová pripadajú nedostatočné, keď sa pokúšajú popísať bolesť, ktorú ste urobili súčasťou ich životov len preto, lebo… prečo vlastne?” pýta sa ruských vojakov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj│ Foto:  FB/Zuzana Čaputová