Na konci mája minulého roka sa prevalil vzťah prezidentky a jej poradcu Juraja Rizmana. Ani jeden z nich nechcel, aby došlo ku konfliktu záujmov, v dôsledku čoho sa milovník prírody rozhodol zmeniť prácu, ktorú v týchto dňoch oficiálne opustil.

Juraj Rizman v priebehu posledného roka pracoval pre podpredsedu NR SR Juraja Šeligu na pozícií poradcu. Podľa slov člena strany Za ľudí sa venoval ochrane demokracie, právneho štátu, občianskej spoločnosti, a predovšetkým komunikácií.

Partner Zuzany Čaputovej však vo funkcií pred pár hodinami oficiálne skončil. ,,Robiť pre kamaráta, a zároveň podpredsedu parlamentu bola pre mňa česť a dvojnásobný záväzok – nesklamať priateľa, a zároveň nezlyhať v službe štátu a jednému z ústavných činiteľov,” napísal na sociálnej sieti.

Bývalý riaditeľ Greenpeace Slovensko priznal, že odchádza na vlastnú žiadosť. ,,Dôvodov je viac, ale aby nevznikli žiadne špekulácie, ani jeden nemá súvislosť s Jurom a jeho pôsobením na poste podpredsedu NR SR. Naopak, mal som s Jurajom skúsenosť z občianskeho sektora a som rád, že ani politika ho nezmenila. Vážim si jeho priateľstvo, ako aj jeho ľudskosť, pracovitosť a neuveriteľné nasadenie,“ vysvetlil, pričom odmieta akékoľvek špekulácie o nezhodách či nátlaku zo strany šéfa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Juraj Rizman