Je tomu len zopár dní, čo celým Českom, ale aj Slovenskom otriasla nevysvetliteľná vražda prváčika z Pardubíc, ktorého dobodané telo bolo nájdené v dome v bezvedomí. Podozrenie polície okamžite padlo na jeho otca, ktorý sa k vražde priznal so šokujúco vyrovnaným vystupovaním bez jediného náznaku ľutosti!

Uplynulý pondelok došlo na východe Čiech k beštiálnemu činu krkavčieho otca, ktorý poslal na smrť svojho vlastného, len 7-ročného syna. Vzhľadom na vek dieťaťa polícia odmieta poskytovať akékoľvek bližšie informácie, pričom ako uviedla Markéta Janovská, hovorkyňa pardubickej polície, kriminalisti podali štátnemu zástupcovi návrh na vzatie vraha do väzby.

Web TN.cz uverejnil príchod muža k súdu, pričom mal na očiach lyžiarske okuliare, ktoré mu nasadili policajti. Aj keď prezradil, že dôvod vraždy prezradí až pred sudcom, predsa len sa zmohol na pár desivých slov. “Nebola iná cesta, než urobiť toto. Nikdy som nebol tak kľudný ako teraz. Plne si uvedomujem, čo som urobil,” povedal mrazivo otec, a zároveň vrah nebohého dieťaťa.

Aj keď sa privolaní záchranári snažili chlapčeka resuscitovať viac ako hodinu, žiaľ, ten následkom zranení podľahol. Susedia vraha si nedokážu vysvetliť otcovo správanie, nakoľko ho dlhodobo považovali za nekonfliktného muža, ktorý sa staral o rodinu. „Rozhodne to musel byť skrat. Jeho starší brat ho tu za ruku vodil do školy. Taká tragédia!“ zadúša sa jedna zo susediek pre český Blesk, pričom šokujúcej vražde nerozumie ani ďalšia. „Vôbec neviem, prečo by to robil, bol to celkom slušný chlap,“ povedala pre Primu.

Zdroj: Blesk.cz, Prima, Nova, Extra